

megtekintve: 24 055 alkalommal
elkészítve: 248 alkalommal megfőztem én is

A csirkemellet csíkokra vágjuk. Olajat felforrósítjuk, ebbe tesszük a húst, és hirtelen fehéredésig sütjük. Sózzuk, borsozzuk, hozzáreszeljük, a fokhagymát, és kis lángon folytatjuk a hús sütését, amíg megpuhul. Ne süssük pirosra, mert akkor megkeményedik. Maradjon világos és puha.
Amíg a hús sül, elkészítjük a habarást. A tejfölt simára keverjük a liszttel és a mustárral,majd 1-2 dl vízzel hígítjuk, és a húshoz öntjük. Néhány percig forraljuk, amíg picit krémszerűvé sűrűsödik. Közben néhány csepp citromlevet adunk hozzá , és utána sózzuk.
A tésztának feltesszük a vizet forrni, majd beleöntjük, ha megfőtt leszűrjük, hideg vízzel leöblítjük.
Tetejére reszelt sajtot szórunk.
főzési idő: 35 min
2 db csirkemell filé
2-3 dl tejföl
1 csapott evőkanál liszt
2-3 evőkanál olaj
1 teáskanál mustár
1 gerezd fokhagyma
sőrölt bors
néhány csepp citromlé
penne vagy szarvacska tészta, vagy bármilyen, amit szeretünk.
25 dkg sajt